Łysienie plackowate

Łysienie plackowateZarówno mężczyźni ,kobiety jak dzieci mogą być zaatakowane przez chorobę łysienie plackowate.

Łysienie plackowate i przyczyny

Przyczyny łysienia plackowatego nie są do końca znane. Naukowcy twierdzą ,że może mieć to podłoże psychiczne. Główną rolę odgrywa tutaj układ nerwowy i silne przeżycia nerwowe. Do przyczyn można również zapisać zaburzenia hormonalne, stany ropne w organizmie np. zatoki, zęby, migdały. Choroba nie atakuje tylko głowy. Łysienie rozpoczyna się zwykle w tyle głowy, okolicach ciemieniowych, zajmuje brodę u mężczyzn, okolice brwi i rzęs, pachwin.

Leczenie łysienia

Praktycznie jak każdy rodzaj łysienia leczenie nie należy do najłatwiejszych. Dobrą wiadomością jest ,że jest to proces odwracalny, lecz może trwać to miesiące a nawet lata. Najtrudniej jest w przypadku leczenia łysienia całkowitego, w postaci brzeżnej w szczególności u dzieci. Zachodzą przypadki ,że zmiany cofają się samoistnie. W leczeniu miejscowym stosuje się metody powodujące przekrwienie czyli stosowanie mieszanek drażniących zbudowanych na bazie spirytusu. Stosuje się również naświetlenie kwarcówką, zalecane jest przebywanie na słońcu oraz stosowanie masażu ręcznego lub wibracyjnego korzystając z usług gabinetu kosmetycznego. Stosuje się również aparat do darsonwalizacji służący do masażu elektrycznego. W przypadku występowania licznych ognisk lub całkowitego wyłysienia rekomendowane jest noszenie peruki typu treski. Zazwyczaj odrastające włosy są przebarwione więc pod żadnym pozorem nie można ich farbować. Zamiennikiem do farb może być sok z łupin zielonych orzechów i alkoholu. Łysienie plackowate leczy się również za pomocą witamin takich jak A, B, C, leków wzmacniających organizm, mikroelementów takich jak żelazo, fosfor itd. Leki uspokajające stosuje się w celu ograniczenia stopnia napięcia nerwowego. Dużą role przypisuje się podawanie cynku.

Wyszukiwane słowa kluczowe:

  • łysienie plackowate przyczyny
  • łysienie plackowate czym leczyć
  • Lysienie Plackowate Przyczyny
  • lysienie plackowate leczenie
  • lysienie plackowate leki
  • lysienie packowate leczenie
  • naukowcy lysienie
  • jak pozbyć się łysienia plackowatego
  • Łysienie Plackowate Jak Leczyć
  • jak pozbyc sie lysienia plackowatego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>